Informacje podstawowe

Elektroniczny Nadawca (EN) jest to aplikacja internetowa przeznaczona dla klientów Poczty Polskiej. Usprawnia ona proces nadawania przesyłek pocztowych. EN umożliwia rejestrację przesyłek, generowanie dokumentów nadawczych w formie elektronicznej oraz automatyczne przekazywanie pliku z przesyłkami bezpośrednio do wybranej placówki pocztowej. Elektroniczny Nadawca umożliwia dodatkowo elektroniczną komunikację pomiędzy klientem, a jego opiekunem handlowym ze strony Poczty Polskiej S.A.
Infolinia Poczty Polskiej jest czynna w godzinach 08.00-20.00.
Prosimy skontaktować się z naszym konsultantem pod numerem:
 • 801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora),
 • (+48) 43 842 06 00 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora).
Elektroniczny Nadawca znacząco skraca czas potrzebny do przygotowania wysyłki, pobierania gotowych do wydruku etykiet adresowych, generowanie raportów i zestawień przesyłek nadanych, łatwo i szybko przygotujesz wszystkie przesyłki rejestrowane i nierejestrowane.

Dane niezbędne do przygotowania wysyłki mogą być przekazywane automatycznie do Elektronicznego Nadawcy za pomocą integracji WebAPI, importowane z plików Excel oraz import plików XML (przygotowanych zgodnie z formatem IWD) co zniweluje przymus ręcznego przepisywania kolejnych danych do wysyłki.

EN wspiera Klientów którzy prowadzą swoja sprzedaż za pomocą platformy Allegro i korzystają z Allegro Dostawa, umożliwia to funkcjonalność "Import z Allegro", która zintegrowana jest z API Allegro, co pozwala w łatwy i szybki sposób przygotować wysyłkę.

Klienci wykorzystujący MS Allegro również mogą sprawnie importować swoje dane z plików XML za pomocą funkcjonalniejsi "Importuj plik XML z Menedżera Sprzedaży".

Aplikacja umożliwia:
 • elektroniczny proces nadawania przesyłek,
 • generowanie dokumentów nadawczych (w tym zestawienie dla usługi Poczta Firmowa),
 • szybkie przygotowanie większej ilości przesyłek do nadania,
 • tworzenie książki adresowej – łatwe zarządzanie własną bazą odbiorców (adresatów),
 • dostęp do pełnej dokumentacji związanej z obsługą przesyłek,
 • proste przygotowanie raportów z nadanych przesyłek,
 • elektroniczną komunikację: klient – opiekun handlowy,
 • elektroniczne potwierdzenie książki nadawczej,
 • import danych o przesyłkach: z serwisu Allegro.pl oraz Menedżera Sprzedaży Allegro, Allegro Dostawa, z programów klienta za pomocą możliwości integracji z WebAPI lub XML zgodny z wymaganiami Poczty Polskiej S.A. i z plików XLS,
 • oszczędność kosztów związanych z obsługą przesyłek.

To nie koniec możliwości EN – aplikacja dokonuje automatycznego przekazywania i odbierania plików z informacjami o nadawanych przesyłkach, komunikując się bezpośrednio z  placówką pocztową wskazaną w umowie.  Wszystkie przesyłki nadane za pomocą aplikacji można śledzić z jej panelu lub generować poprzez zbiorczy raport w formacie XLS.

Wydruk etykiety adresowej możliwy jest po utworzeniu i zapisaniu przesyłki, należy kliknąć przycisk „Wydruk” i wtedy zostanie pobrana etykieta. Plik PDF z etykietą należy otworzyć lub zapisać (przeglądarkę plików PDF można pobrać ze strony www.adobe.com). Wydruk należy wykonać  w formacie 1:1 (bez skalowania) zgodnie z pobranym formatem.

Wydruk etykiety możliwy jest bezpośrednio po przygotowaniu i zapisaniu przesyłki lub po zapisaniu kilku przesyłek. Aplikacja umożliwia również pobranie zbiorczego wydruku oraz etykiety dla dowolnych przesyłek zapianych w zbiorze. W celu pobrania dowolnych etykiet należy w widoku zbioru zaznaczyć odpowiednie przesyłki zaznaczając „checkbox”, następnie z menu poniżej listy wybrać opcję „Pobierz etykiety” i kliknąć „Wybierz”, po chwili pobierze się PDF zawierający etykiety dla wybranych przesyłek.

Jeżeli nie ma Twojego pytania prosimy skontaktować się z naszym konsultantem pod numerem:
 • 801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora),
 • (+48) 43 842 06 00 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora).
Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00.