Przesyłki listowe i kurierskie

Przesyłka niestandardowa to dodatkowa usługa, która pozwoli Ci nadać przesyłkę większą od przesyłki standardowej lub różniącą się od niej kształtem. Twoja przesyłka jest niestandardowa wtedy, gdy suma jej wymiarów (długość + szerokość + wysokość) mieści się między 250 cm a 300 cm. Najdłuższy wymiar może mieć maks. 150 cm, niezależnie od rodzaju przesyłki lub gdy ma nieregularne kształty- nawet wtedy, gdy ma standardową wielkość.

Należy stworzyć przesyłkę. Pobrać dla niej etykietę i ją wydrukować. Wydrukowaną etykietę umieścić na przesyłce. Etykiety na paczki należy włożyć do specjalnej koszulki, jest to druk Poczty Polskiej nr 71. Etykiety na listy można nakleić na przesyłkę klejem lub taśmą klejącą upewniając się że zostały one dobrze przymocowane.

Można w ten sposób stworzyć wiele przesyłek, zapisując je w jednym zbiorze. PO zakończeniu przygotowania przesyłek i wydrukowaniu etykiet należy w widoku zbioru kliknąć „Zamknij zbiór”, a następnie przekaż zbiór i wysłać dane do placówki Pocztowej którą wybieramy z listy jaką posiadamy w systemie.

W celu uzyskania papierowego potwierdzenia nadania należy wydrukować dwie kopie każdej etykiety lub pobrać „Książkę Nadawczą” zawierającą zestawienie przesyłek do nadania.

Przesyłki zmienią położenie i będą w menu Wysłane. Można się udać na Urząd Pocztowy do którego wysłano dane.

Przy okienku nadawczym pracownik po zeskanowaniu kodu kreskowego pobierze zapisane wcześniej dane i przyjemnie przesyłki do nadania.

Obecnie w celu nadania przesyłki wymagane jest Wysłanie danych do konkretnej placówki nadawczej w której nastąpi nadanie przesyłki.

Aplikacja umożliwia wydruki etykiet dla przesyłek wielu popularnych formatach. Etykiety pobierane są w  postaci plików PDF. Dostępne są one zarówno w formatach A4 ( zawierają wtedy najczęściej dwie kopie etykiety, które stanowią całość etykiety nadawczej jaką należy umieścić na przesyłce) jak i dla etykieciarek termicznych w dwóch formatach 105x148 mm oraz 100x170 mm. Dla przesyłek listowych dostępne są popularne formaty etykiet samoprzylepnych w na formacie A4 oraz 100x100 mm, 105x148 mm oraz 100x170 mm.

Przesyłka Paletowa to rodzaj przesyłki umożliwiający wysłania Pocztą Polską palety wielkogabarytowej. Zawartość takiej przesyła mogą stanowić mniejsze przesyłki lub pojedyncza duża przesyłka. Przesyłkę paletowa można nadać wyłącznie na podstawie zawartej pisemnej umowy z Pocztą Polską.

Jeżeli nie ma Twojego pytania prosimy skontaktować się z naszym konsultantem pod numerem:
  • 801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora),
  • (+48) 43 842 06 00 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora).
Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00.